Spolek Sport4active založili na konci roku 2014 pánové Milan Baier, Michal Valenta, David Vydra, František Čermák a Tomáš Krupa s jasným záměrem získat alternativu a doplnění klubových sportovních aktivit v Praze. Do spolkového rejstříku u Městského soudu v Praze byl spolek zapsán 23. ledna 2015.

Hlavní činností Spolku Sport4active je propagace rozvoje sportovních aktivit, a to zejména tenisu, fotbalu, basketbalu, hokeje a atletiky. Cílem je nabídnout dětem (nejen) na Praze 1 možnost seznámit se základy těchto sportů a rozvíjet svoji sportovní všestrannost.

Prvním kurzem, který Spolek Sport4active pro veřejnost pořádal, se stalo bruslení na ledové ploše hřiště Na Františku. Na jaře roku 2015 na něj pak na stejném místě navázaly kurzy fotbalu a basketbalu. Tyto kurzy jsou určeny pro začátečníky i pokročilé a jsou pro všechny děti zcela zdarma. Kurzy vždy vedou licencovaní instruktoři a trenéři.

Pravidelnými kurzy fotbalu, basketbalu a bruslení by se chtěl Spolek Sport4active prezentovat i nadále. Kromě toho členové spolku v čele se svým předsedou neustále diskutují o nabídce dalších sportovních aktivit pro děti (nejen) z Prahy 1. Uvítají tak i vaše nápady!

Kromě podpory a rozvoje sportovní všestrannosti dětí chce Spolek Sport4active přispět rovněž k propagaci zdravé výživy a zdravého životního stylu, a to formou blogů a rad zveřejňovaných na našich stránkách.