zpět na » Akce

Zdiby-Klecany 2016

čtvrtek, 30 červen 2016 10:36
(0 hlasů)
Napsal(a) 

V sobotu 25. června 2016 se v Klecánkách u přívozu, v malebném okolí řeky Vltavy, uskutečnil premiérový ročník závodu Kros Zdiby-Klecany, pořádaný Spolkem Sport4active ve spolupráci s Prague Triatlon Team z.s. Závod podpořily rovněž Středočeský kraj, obce Zdiby a Klecany a sponzoři (Ahold a.s., Pepsi co s.r.o. a Pivovary Staropramen a.s.).

I přes vysoké teploty, které dosahovaly až k 35 stupňům, se na startu sešlo přes 80 účastníků. “Účast takového počtu závodníků nás nesmírně těší a pochopitelně nám dodává motivaci do dalšího ročníku,” hodnotil vydařenou akci předseda Spolku Sport4active a hrdý občan Zdib Milan Baier.

Vítězem hlavního závodu, který se stejně jako štafety běžel na trati 6,8 km, se stal David Pavlišta s vynikajicím časem 28:51 sekund. Závodníci měli možnost ozkoušet své síly jak na asfaltovém povrchu podél řeky Vltavy, tak i na lesních cestách, které tvořily polovinu celé trasy.

V rámci této sportovní akce by uspořádány i dětské závody pro děti ve věku 4-15 let. Děti ve věku 4-6 let si měli možnost vyzkoušet své síly spolu s rodiči na 50 m trase. Další věkové kategorie a jim určené trasy byly :7-8 let (100 m ,), 9-10 let ( 250 m ), 11-13 let ( 450 m ) a 14- 15 let ( 900 m )

“Velké množství přihlášených dětí ukazuje, že tento typ sportovních akcí má v Čechách velkou budoucnost. Pevně doufám, že příští rok zde přivítáme ještě více závodníků,” říká ředitel závodu Karel Hájek.

Celou sportovní akcí provázel televizní reportér a sportovec Stanislav Bartůšek. V rámci pořádaného doprovodného program představil  moderátor Martin Hrdinka návštěvníkům Český animační team, kapelu Cukr. Návštěvníci měli možnost poslechnout si známé hity z muzikálů Pomáda a Magdalena. Pro děti byly připraveny různé zábavné atrakce ve formě skákacích hradů a dalších atrakcí.

Premiérový ročník závodu Kros Zdiby-Klecany se tak dle ohlasů zúčastněných běžců vydařil. “Chtěl bych tímto poděkovat všem sponzorům a partnerům akce. Pevně doufám, že v hojném počtu se na tomto místě sejdeme i napřesrok,” uzavírán Milan Baier.

Fotografie z akce naleznete ZDE.

Související položky (podle značky)